רמת גן היא ללא ספק העיר המובילה בארץ בקידום פרויקטים של תמ"א 38.

 עד כה הוגשו לעיריית רמת גן כ 200 בקשות לפרויקטים אשר מתוכם כ 45 בקשות לפרויקטים של תמ"א תיקון 2 – הריסה ובינוי.

 ראש העיר צבי בר בשיתוף מהנדס העיר חיים כהן רואים בתמ"א 38 תכנית מצילה חיים ,החשיבות לנושא חיזוק המבנים, נובעת בראש ובראשונה מהרצון לשמור על בטיחותם ורווחתם של תושבי רמת-גן.

לדברי ראש עיריית רמת-גן, צבי בר, הצורך הממשי והמיידי בחיזוק מבנים, עלה באופן מובהק במהלך מלחמת המפרץ שאלפי דירות נפגעו בה במהלך המלחמה מהטילים.

 נוסף על הזכויות הבניה מתוקף תמ"א 38 פעלה עיריית רמת גן לקידום שתי תכונית בניין עיר (תב"ע) מקומיות על מנת לתמרץ יזמים וחברות לבצע פרויקטים של תמ"א 38 ברחבי העיר.

 התכנית המקומית הראשונה: רג/ 340/ ג/30 –  מאפשרת ליזמים לקבל קומה נוספת מעבר לזכויות הבניה הקיימות מתוקף תכנית תמ"א 38, קרי תוספת של סה"כ 2.5 קומות ולאחר תיקון 3 תוספת של 3.5 קומות על מבנה קיים.

התכנית המקומית השנייה: רג/ 340/ ג/ 30/א  – מאפשרת הגדלת מספר יחידות הדיור בבניין בתנאי ששטח דירה ממוצע לא יקטן מ- 60 מטר (כולל מחסן וממ"ד), קרי מספר הדירות בקומה חדשה יכול להיות גדול ממספר הדירות בקומה קיימת, בנוסף בפרויקטים של הריסה ובינוי (תמ"א 38 תיקון 2) ההקלה מאפשרת לבנות מספר יחידות דיור  רב יותר (דירות 2 ו-3 חדרים).

 

מעבר לזכויות הבניה מאפשרת העירייה חריגה מקווי הבניין לצורך הרחבת הדירות הקיימות (2 מטר לקו בניין ציידי ו 3 מטר לקו בניין אחורי) ,לצורך בניית ממ"ד ותוספות חיזוק מאפשרת העירייה להגיע עד לגבול המגרש (קו בניין 0).

 

רמת גן היא קרקע פורה לפרויקטים של תמ"א 38 וברחבי העיר פועלות עשרות חברות למימוש פרויקטים של תמ"א 38, על הדיירים לבדוק היטב את החברה עמה הם מחליטים לבצע את הפרויקט.

 

kanfey 25

 

                                 פרויקט תמ"א 38 2 של חברת אנשי העיר ברמת גן -

                                 אדריכל : גידי בר אוריין